زمان ثبت شرکت

زمان ثبت شرکت

زمانی یک شرکت ثبت می شود که چند شریک، منافع و مسئولیت های مشترکی را بین خود تعریف نمایند و بر اساس تقسیم تعهدات و توافقات اعضای ثبت کننده شرکت مسئولیت هایی ایجاد می شود.

در حقیقت برای جدی تر شدن یک فعالیت کسب و کار معمولا یک شرکت ثبت می کنند که این کار ازطریق خود شخص انجام می شود یا توسط وکیل (به طور مثال از طرف ثبت شرکت سعادت اندیشان).

بنابراین یکی از مواردی که قبل از ثبت شرکت مهم می باشد مساله زمان می باشد. این مساله برای افراد زیادی مهم می باشد زیرا زمان می تواند نقش مهمی در تصمیم ثبت شرکت بازی کند.

به عنوان مثال ممکن است یکی از دلایل ثبت شرکت، اخذ وام یا تسهیلات باشد که فقط در یک بازه زمانی خاص ارائه می شود یا شرکت ثبت شده باید در فلان مناقصه باشد یا قرارداد خاصی از طرف یک شریک کاری پیشنهاد می شود که شرکت ثبت شده باید برای آن تصمیم گیری کند یا اخد نمایندگی خارجی یا … هرکدام از این موقعیت های زمانی می توانند در همان زمان، نقش مهمی ایفا کنند و در صورت عدم رسیدن به زمان مورد نظر، دیگر ثبت شرکت مهم نمی باشد.

بدین خاطر برای ثبت شرکت ابتدا نوع را باید مشخص کنید تا بدانید چه نوع شرکتی را با شرکا می خواهید ثبت نمایید .

شما می توانید شرکت مسئولیت محدود ثبت کنید یا شرکت سهامی خاص ثبت نمایید یا بسته به موضوع کاری خود یک موسسه ثبت نمایید یا شرکت تضامنی ثبت کنید.

در صورت گرفتن مشاوره صحیح معمولا ۳ روز این مرحله از ثبت شرکت طول می کشد.

این مرحله بسیار مهم می باشد زیرا باید بدانید چه نوع شرکتی برای فعالیت ای که شرکت شما می کند مناسب می باشد.

مثلا بعضی از بانک ها به شرکت های مسئولیت محدود وام نمی دهند یا شرکت های مسئولیت محدود نمی توانند در مناقصات دولتی شرکت کنند.

اما از طرفی شرکت مسئولیت محدود تنها با ۲ عضو قابلیت ثبت دارد و نیازی نمی باشد که هر سال اعضا معرفی گردند و صورتجلسه تنظیم شود.

بعد از این مرحله قراردادی جهت ثبت شرکت تنظیم می شود و پس از امضای آن مدارک لازم اعم از کپی مدارک شناسایی امضا را تهیه می نمایید که معمولا این مرحله از ثبت شرکت نیز ۲ روز زمان می برد. سپس اطلاعات شرکت در سامانه ثبت شرکت ها  وارد می شود و اوراق ثبتی مانند اساسنامه ثبت شرکت، اظهارنامه ثبت شرکت، شراکت نامه ثبت شرکت و صورتجلسات ثبت شرکت تهیه می شود که این مرحله نیز معمولا طی ۲ روز انجام می شود.

در این مرحله شرکت در سامانه ثبت شرکت ها ثبت می شود و در مرحله بعدی باید نام های پیشنهادی برای شرکت را اعلام کنید که ۳ روز زمان می برد. در همین حین اعضا می توانند اقدام به تهیه گواهی عدم سوء پیشینه از پلیس +۱۰ کنند، زیرا این مرحله ممکن است تا ۷ روز طول بکشد و شما منتظر تایید نام شرکت باشید.

در طی این ۷ روز در صورت ثبت شرکت سهامی خاص، باید نامه بانک به منظور واریز ۳۵% سرمایه نقدی شرکت را بگیرید.

بعد از اینکه شرکت ثبت شده تایید نام شد باید پرینت و تایید و امضا اوراق ثبتی را انجام دهید که ۳ روز زمان می برد سپس آن مدارک مورد نیاز ثبت شرکت را به اداره ثبت شرکت و موسسات غیر تجاری ارسال می کنید که ۳ روز طول می کشد.

اگر تمام مدارک تکمیل و بدون عیب باشد آنگاه روزنامه رسمی چاپ می شود که معمولا ۱۷ روز کاری طول می کشد.

بعد از آن چاپ آگهی ثبت انجام می شود که ۴ روزکاری هم این مرحله طول می کشد. در صورتی که بدانید چه شرکتی می خواهید ثبت کیند و مدراک مورد نیاز را به موقع تهیه نمایید و مدارک کامل باشد و هیچگونه برگشتی در کار نباشد و اشتباهی هم انجام نشود، ۴۴ روز کاری ثبت شرکت طول می کشد.

در برخی مواقع علت طولانی شدن پروسه ثبت شرکت قطع بودن سایت ثبت شرکت ها می باشد یا قوانین ثبت شرکت ها تغییر می کند. در صورتی که با دانش و آگاهی کم اقدام به ثبت شرکت نمایید ممکن است این زمان به ۶۵ الی ۸۰ روز افزایش یابد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران سعادت اندیشان تماس بگیرید

شماره تماس: 41616-021


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه