ثبت شرکت دانش بنیان

ثبت شرکت دانش بنیان چیست؟

یکی دیگر از انواع مختلف شرکت ها، «شرکت ها و مؤسسات دانش‌بنیان» است، شرکت دانش بنیان شرکت یا موسسه خصوصی و یا تعاونی است که به منظور هم‌افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش‌محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی (شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری) و تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه (شامل طراحی و تولید کالا و خدمات) در حوزه فناوری­‌های برتر و با ارزش افزایی فراوان به ویژه در تولید نرم‌افزارهای مربوط تشکیل می‌شود.

به عبارت دیگر شرکت دانش­ بنیان به شرکتی گفته می­شود که از %۱ تا %۱۰۰ سهام آن متعلق به یک دانشگاه یا واحد پژوهشی و یا از ۵۱ تا ۱۰۰ درصد آن متعلق به اعضای هیات علمی دانشگاه ­ها یا واحدهای پژوهشی باشد. در صورتی که سهام دانشگاه کمتر از%۵۰ باشد شرکت دانش­ بنیان خصوصی است و در غیر اینصورت شرکت دانش بنیان دولتی است.

چگونگی تشکیل شرکت دانش بنیان

یکی دیگر از انواع خدمات ارزنده و قابل توجه و همچنین تخصصی ثبت شرکت سعادت اندیشان، ثبت شرکت در زمینه شرکت دانش بنیان می باشد. می توان روند ثبت شرکت های دانش بنیان را به اختصار اینگونه بیان کرد:
دانشگاه­‌ها و واحدهای پژوهشی پس از تصویب امکان تاسیس شرکت­‌های دانش­‌بنیان در آیین­‌نامه­‌ی مالی و معاملاتی خود در هیات امنا، می­‌توانند شروع به تشکیل شرکت­‌های دانش­‌بنیان نمایند. هر شرکت دانش­‌بنیان به پیشنهاد تعدادی از اعضا­ی هیات علمی و تصویب دانشگاه یا واحد پژوهشی تاسیس خواهد شد و یا توسط دانشگاه و واحد پژوهشی به اعضا­ی هیات علمی پیشنهاد می­‌شود.

زمینه­های فعالیت شرکت­های دانش­بنیان

. انجام پژوهش­‌های کاربردی و توسعه­‌ای.
· ارایه خدمات تخصصی و مشاوره­‌ای (خدمات علمی،‌ تحقیقاتی و فنی).
· تولید محصولات با فناوری نوین (توسعه فناوری).
· انجام خدمات نظارتی بر پروژه­‌های پژوهشی، ‌اجرایی و مشاوره­‌ای.
· ارایه­‌ی خدمات توسعه­‌ی کارآفرینی.
· ایجاد مراکز رشد و خدمات ایجاد و توسعه­‌ی کسب‌وکار.
· ارایه­‌ خدمات توسعه­‌ی محصول جدید.
· ارایه­‌ خدمات ایجاد و توسعه­‌ی خوشه­‌های کسب‌وکار.
· تشخیص فرصت­‌های کارآفرینی.
· انجام خدمات توسعه­‌ی فناوری.
· انجام خدمات ورود کسب‌وکارها به بازار بین‌الملل و جهانی کردن آن‌ها.
· برنامه­‌ریزی و اجرای طرح­های توسعه­‌ی کارآفرینی در سطوح ملی، منطقه­‌ای و محلی.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران سعادت اندیشان تماس بگیرید

شماره تماس: 41616-021

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه